Ametyst

Mystický kámen králů a kněží. Mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou silou „vše léčitel“. Má vysoké spirituální vibrace pokory a oddanosti. Přírodní Ametyst  potlačuje negativní energii v místnosti nebo v budově,pomáhá tlumit nepřátelské prostředí. Používá se k ochraně před psychickým nátlakem,poskytuje sílu potřebnou k získání osvobození se od špatného vlivu někoho druhého Je kamenem klidu,zahání stres a negativní emoce,tiší strachy,vztek,obavu,zlobu,zvyšuje naděje,zahání pocit viny.Podporuje moudrost a porozumění pro vlastní myšlenky a pochopení všeho,co je větší a hlubší než vlastní „já“.Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.

Léčebné využití:Zmirňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity,podněcuje produkci hormonů,čistí metabolismus,posiluje vylučovací orgány a imunitní systém.

Naleziště:Bolívie, Brazílie, Čína, Madagaskar, Mexico, Tanzánie,Uruguay

Ametyst je fialová odrůda křemene. Barva je způsobena přítomností železitých sloučenin v křemeni. Tvoří krystaly a žíly v mateční hornině až několik desítek metrů pod zemí.

Scroll to top